10.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

HOLISTICKÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL V AMSTERDAME

Date:

Aký je váš typický pracovný deň?

Môj budík sa spustí o 7:32 (netuším, ako sa to stalo, ale teraz som zvyknutá na to presné číslo). Po raňajkách sa presuniem do kúpeľne, potom idem pešo alebo idem na bicykli do svojej kancelárie, kde pracujem s Evelyn, Nathalie a Amber. Spoločne tvoríme redakčný tím Holistik. Vytvárame obsah, newsletter a návrhy pre nášho partnera.

Spálne

V súčasnej dobe tiež pracujeme na príručke Body Guide. Som tiež v neustálom kontakte s našimi kolegami ohľadom tém pre nové články. Medzi tým vždy potrebujem pohyb. Všetko vrátane telefonovania robím za pohybu. Obvykle obedujeme mimo kancelárie. Táto oblasť má čo ponúknuť, pokiaľ ide o kulinárske špeciality, takže ju hojne využívame. Pracovný deň obvykle zakončím nejakou športovou aktivitou.

Aká je najlepšia rada pre dobrý začiatok dňa?

Než idem spať, snažím sa mať doma upratané. Aj keď sa mi nechce umývať riad alebo skladať bielizeň, viem, že na druhý deň ráno to naozaj ocením.

Je pre vás veľký rozdiel medzi minulým rokom a rokom pred koronou?

Pre mňa osobne to taký rozdiel nie je. Chýba mi pocit, ktorý môže priniesť umenie a kultúra, a spontánne akcie počas noci. Na druhej strane ma udivuje, ako rýchlo sa novej situácii prispôsobíme. Málokedy ma napadne napríklad popíjať kávu s kamarátmi niekde vo vnútri. Obvykle zvolím možnosť vziať si kávu so sebou a potom ideme na prechádzku.

Čo máte najradšej na tom, že ste tak často doma?

Skutočnosť, že mám priestor zmeniť štýl svojho domova. Tiež som rada sama so sebou, v známom prostredí bez toho, aby som mala pocit, že mi niečo chýba.

Karlijn Visser (@karlijn_visser), spoluzakladateľka webu Holistik.nl (@holistiknl) oslovuje každý mesiac viac ako 800 000 čitateľov, ktorí sa zaujímajú o zdravý životný štýl.

A naopak, čo sa vám nepáči na tom byť doma?

Na našom dvore je väčší hluk z okolia. Zvlášť keď je pekné počasie. Je to veľmi pochopiteľné, ale dokážem sa ľahko rozčúliť, takže občas ma to ruší. Som si istá, že nie som jediná. Je to súčasť zásady žiť a nechať žiť.

Holistický život, čo to presne znamená?

Ide o to zaistiť, aby vaše životné prostredie bolo rozšírením vás samotných. Je to miesto, kde môžete byť plne sami sebou, kde sa cítite bezpečne a kde môžete dobiť energiu. To, čo treba zažiť, sa u každého človeka líši. Myslite na určité farby, materiály a prírodné predmety, ktoré vám robia radosť. V mojom prípade ide o kombináciu prírodných materiálov ako je drevo, vlna a ratan s mosadzou a množstvom zelených rastlín. Osobne mám puto napríklad k veľkému trblietavému achátu (od The Spirit Junkies) v spálni a kúsku skameneného dreva v obývacej izbe.

Aké sú vaše obľúbené priestory doma? A prečo?

Rada sedím pri svojom kuchynskom stole; v blízkosti chladničky a kávovaru. Rada tiež odpočívam na novej pohovke (holandská značka Ginger, kúpená na Tol14 v Bodegravene) pri okne s výhľadom na stromy. Toto je moje obľúbené miesto doma, z ktorého takmer vždy píšem Holistik newsletter.

Ide o to zaistiť, aby vaše životné prostredie bolo rozšírením vás samotných. Je to miesto, kde môžete byť plne sami sebou, kde sa cítite bezpečne a kde môžete dobiť energiu.

Aké sú vaše tipy na vytvorenie takého relaxačného priestoru?

To, čo som sa naučila od návrhára interiérov Mayke Heling, je práca s objemnými objektmi. Tiež mi poradil, ako okrúhly stôl v jedálni je možné využiť ako hviezdny prvok celého aranžmánu. V spálni dobre vyzerá veľký našuchorený koberec, ktorý okamžite zahreje nohy, zakaždým keď vstávam z postele. Podľa Maykeho sú svietidlá tiež nevyhnutné na navodenie príjemnej atmosféry. Rovnako tak fungujú aj vankúše v zaujímavej farbe a potlačiach a rámčeky plné osobných kresieb alebo výtvorov.

Ako premeniť svoju obývačku na miesto odpočinku?

Pomáhajú mi farby. Jednu stenu v jedálni som teda vymaľovala jemne modrú (farbou Skylight od Farrow & Ball) a jednu stenu v predsieni zemito červenú (farbou Book Room Red – tiež od Farrow & Ball). Je príjemné vedieť, že všetky farby Farrow & Ball sú ekologické, bez zápachu a na vodnej báze. Farba zeme v predsieni mi pomáhajú sa upokojiť. Moja obývacia izba je skutočne relaxačným miestom, pretože som sa vedome rozhodla neklásť konferenčný stolík pred pohovku. Týmto spôsobom mám pred pohovkou všetok priestor, ktorý potrebujem pre jogu, meditáciu a cvičenie.

Karlijn Visser (@karlijn_visser), spoluzakladateľka webu Holistik.nl (@holistiknl) oslovuje každý mesiac viac ako 800 000 čitateľov, ktorí sa zaujímajú o zdravý životný štýl.

Ako zo spálne urobiť miesto na oddych?

Je potrebné, aby bola miestnosť vždy uprataná. Nezabudnite tiež na pravidelné vetranie. Premenila som svoju spálňu na akúsi temnú jaskyňu. Múry aj strop som pomaľovala v odtieni London Clay od Farrow & Ball. Cítim tu útulnú atmosféru, vďaka ktorej chcem vždy vliezť pod perinu a vydať sa priamo do ríše snov.

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Ako býva Vlastina Svátková

O svojom životnom prerode a o tom, ako ju...

Dobré rady, ako v kuchyni ušetriť desiatky eur

Rozumne hospodáriť bolo trendom vždy, nielen v období extrémne...

Ako si vybrať digestor do interiéru

Stropné digestory nie sú vynálezom moderných inžinierov a...

Nástenná klimatizácia je skutočný komfort!

Omnoho príjemnejšie je nepochybne byť v miestnosti s čistým...