17.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023

Zariaďujeme záhradu. A to vrátane záhradného nábytku!

Date:

Ak máte rodinný dom so záhradou, s najväčšou pravdepodobnosťou túžite nielen po nádhernom interiéri a dome, ale aj záhrade. Je to pochopiteľné, pretože záhrada tvorí veľkú časť domu. Okoloidúci totiž ako prvý vidí záhradu, až potom až samotný dom.

Zariaďte si svoju záhradu podľa seba, a to vrátane záhradného nábytku

Najprv treba začať pri ploche záhrady. Všetky nerovnosti je dobré zarovnať tak, aby sa následne na plochu mohli zasadiť rastliny. Je dobré si záhradu rozdeliť na niekoľko častí. Jedna časť bude slúžiť na zasadenie rastlín, druhá časť naopak pre okrasné prírodné materiály a tretiu časť si vyhraďte pre záhradné posedenie. Prvá časť je tá, ktorá by mala obsahovať rastliny a kríky. Musíte teda dôkladne zvážiť, aké rastliny na záhradu umiestnite. Táto časť môže byť rozdelená ešte na niekoľko ďalších častí, a to ďalej od seba, aby sa rastliny nenachádzali iba na jednom mieste.

Urobte si zoznam rastlín, ktoré budete mať na svojej záhrade. Okrem rastlín zapojte na zoznam aj kríky. Pochopiteľne je dobré napísať aj všetku zeleninu, poprípade ovocie. Na vyrovnanú plochu sa vám budú rastliny a kríky lepšie sadiť. Druhá časť slúži na okrasné veci a nápady. Nebojte sa tieto rozdelené sektory spoločne prepojiť. Okrasnými nápadmi môžu byť rôzne cestičky vytvorenia z kameňov alebo pieskov. Ďalej do tejto kategórie spadá aj potôčik s okrasnými prírodnými materiálmi a ďalšie zaujímavé predmety, ktoré premenia záhradu na skutočnú oázu pohody a mieru. Cestičky môžu viesť medzi rastlinami a kríkmi.

Tretia časť je odpočinková

Tretia časť je odpočinkovým sektorom, ktorý by sa mal nachádzať hneď pri rodinnom dome. Vytvorte si vlastné posedenie a kúpte si záhradný nábytok s grilom a slnečníkom pre najteplejšie dni v roku, a to s výhľadom na prekrásnu vami založenú záhradu. Samozrejme záhrada nie je iba o radosti. Do potrebného vybavenia a založenia záhrady patrí aj náradie a ďalšie dôležité pomôcky, ktoré vám pomôžu udržiavať trávu, rastliny aj kríky stále krásne.

To platí aj o pomocníkoch, ktorí sa budú naopak starať o prírodné materiály, ktoré boli použité pre záhradu. Opäť vrátane vyššie spomínaného jazierka. Zakladanie záhrady sa môže javiť ako veľmi náročná úloha, hlavne pokiaľ nemáte so záhradkárčením veľa skúseností. Pokiaľ sa však nenecháte odradiť prvotnou neistotou, trpezlivosť a odhodlanie vám čoskoro prinesú vytúženú odmenu, ako uvádza internetový portál Homebyvanie.sk.

Zdroj: Homebyvanie.sk

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Betónové ploty sú ideálnym riešením pre súkromný priestor

Betónové ploty si už dlho získali lásku užívateľov vďaka...

Roztoče na hruške a ríbezlí: Kedy likvidovať hálčivce, vlnovníky

Teplejšiu časť marca využijeme na ošetrenie proti veľmi drobným...

Chutný posol jari? Kto iný ako medvedí cesnak

Keď sa na trhoch av obchodoch objaví medvedí cesnak,...