17.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023

5 dôvodov, prečo sa vo vašom domove necítite dobre

Date:

Máte niekedy pocit, že váš domov nevyzerá podľa vašich predstáv a necítite sa v ňom príliš dobre? Príčina môže byť naozaj malicherná.

Okrem toho, že chceme zlepšiť vzhľad našich domovov, je dôležité aj to, ako sa v nich cítime. Konieckoncov, každý chce, aby sa doma cítil bezpečne a pohodlne. Pokiaľ sa tak doma necítite, možno robíte tieto chyby, píše portál Artofliving.

Máte doma príliš veľa dekorácií

Príliš veľa dekorácií spôsobuje, že sa doma cítite nepríjemne a možno aj trochu chaoticky. Aj keď máte svoje dekorácie radi, možno neviete, ako ich správne usporiadať. Skúste všetky dekorácie zhromaždiť na jednom mieste a vyberte len tie, ktoré sa do vášho domova naozaj hodia.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vaše osvetlenie nie je prívetivé

Už sa vám niekedy stalo, že ste sa prechádzali po svojej izbe a zrazu sa vám zhoršila nálada? To sa dá ľahko napraviť zmenou osvetlenia. Správne osvetlenie zmení náladu každej miestnosti. Vneste do svojho domova viac prirodzeného svetla zmenou teploty žiaroviek, píše portál Housing.

Váš domov nespĺňa vaše potreby

Možno jednoducho snívate o väčšom alebo menšom domove, prípadne o nejakom inom štýle. To, ako využijete akýkoľvek priestor, bude mať veľký vplyv na to, ako sa budete cítiť.

Váš domov vám nerozpráva tie správne príbehy

Možno sa rozhliadate po svojom domove a cítite sa smutne, pretože vám pripomína spomienky, ktoré nechcete, aby vám pripomínal, uvádza web Mindbody. Alebo ľudia, s ktorými žijete, si nevážia prostredie, na ktorom vám záleží.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Neporovnávajte a nenapodobňujte domov iných

Pravdepodobne máte v hlave predstavu, ako by ste chceli, aby váš domov vyzeral, alebo ako by raz vyzerať mohol. Je ťažké neporovnávať, najmä ak váš domov naozaj nie je vašim vysnívaným domovom, ale skúste si začať vážiť to, čo máte.

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Výkopové práce už vás nemusia trápiť. Stačí osloviť skúsenú firmu

Výkopové práce a zemné práce patria nielen v Bratislavskom...

Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne? Poradíme vám, čo práve frčí

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne alebo budete zariaďovať novú kúpeľňu v...

8 tipov na organizáciu domácnosti, ktoré zmenia váš pohľad na upratovanie

Efektívne usporiadanie domácnosti je beh na dlhú trať. Človek...

Kde hľadať spoľahlivý a kvalitný servis vyhradených technických zariadení?

Či chceme, alebo nie, všetky vyhradené technické zariadenia sa...