17.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023

Betónové ploty sú ideálnym riešením pre súkromný priestor

Date:

Betónové ploty si už dlho získali lásku užívateľov vďaka úspešnej kombinácii kvality, cenovej dostupnosti a širokých dekoratívnych možností! Sú pevné, pevné a odolné, krásne kombinované s rastlinami, ktoré dodávajú štruktúre zvláštne čaro.

Dekoratívne ploty sú považované za najobľúbenejšie. Zdobia rôzne oblasti: od domov a chát až po vládne budovy. Betónový plot je spoľahlivá, odolná a praktická konštrukcia. Len navyše má aj estetický vzhľad. Remeselníci vyrábajú rôzne tvary a premieňajú strohé vzory na skutočné umelecké dielo!

Možnosti inštalácie betónového plotu

Plot s časťami malej výšky je vhodný na zónovanie a dekoráciu. Je však lepšie ho nainštalovať do dvora, pretože nebude chrániť pred lupičmi.

Racionálna možnosť pre plot okolo všeobecného územia domu a dvora – 3 sekcie. Vhodné je skombinovať 2 pevné na ochranu a 1 dekoratívny, vrchný pre estetiku. Môžete si vybrať možnosť so vzormi.

Ak máte v dome veľkú plochu a niekoľko poschodí, môže byť potrebný 4-modulový plot, ktorý však bude potrebovať pevnejší základ pre svoju stabilitu.

Typ blokov

Dekoratívne časti majú rôzne vlastnosti. Napríklad okrem hlavného betónu sa k nim môžu pridať tehlové štiepky, sklo, štrk a iné materiály. Horné časti môžu byť vyrobené pod kameňom, s kovovou mriežkou, dlaždicami, ktoré vyzerajú elegantne a štýlovo, a ozdobnými uzávermi navyše ochránia plot pred dažďom a snehom.

Čo sa týka plnenia, sú tam kompletné moduly. Sú pevnejšie a ťažšie a duté – hladké a ľahké.

Štandardné rozmery kociek sú 20*20*40 cm, ale možno použiť aj prvky iných rozmerov.

Typy štruktúr

Skladá sa z niekoľkých častí zostavených do jednej konštrukcie. Zvršok je doplnený ozdobným modulom. Ak potrebujete maximálnu ochranu, mali by ste si vybrať prázdne plátno bez medzier. Pre znalcov prirodzenosti si môžete vyrobiť imitáciu prírodného materiálu.

Monolitický plot. Najťažšie, najspoľahlivejšie a najodolnejšie. Pozostáva z pevných betónových dosiek. Môžu byť hladké alebo zdobené vzormi. Prvý typ sa často vyberá na oplotenie priemyselných budov. Druhý je vhodný pre veľké domy, chaty alebo hotely. Pre výraznosť sú taniere natreté v rôznych odtieňoch.

Medzi ďalšie typy patria blokové (pozostávajú z blokov, ktoré sú spojené cementom), obojstranné (vyznačujúce sa elegantným vzhľadom na oboch stranách) a samostatné (nevyžadujú základ a pozostávajú z monolitických dosiek).

Takže podľa hlavných charakteristík sú všetky typy betónových plotov podobné. Otázka je len v dizajne. Preto bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, získate spoľahlivý, silný a krásny plot!

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Zariaďujeme záhradu. A to vrátane záhradného nábytku!

Ak máte rodinný dom so záhradou, s najväčšou pravdepodobnosťou...

Roztoče na hruške a ríbezlí: Kedy likvidovať hálčivce, vlnovníky

Teplejšiu časť marca využijeme na ošetrenie proti veľmi drobným...

Chutný posol jari? Kto iný ako medvedí cesnak

Keď sa na trhoch av obchodoch objaví medvedí cesnak,...