17.3 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023

Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne? Poradíme vám, čo práve frčí

Date:

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne alebo budete zariaďovať novú kúpeľňu v novostavbe? Pokiaľ sa chcete držať súčasných trendov, mala by byť kúpeľňa po rekonštrukcii taký malý balzam na duši a pôsobiť upokojujúcim dojmom. V kurze sú prírodné dekory, ale aj čierna matná farba. Záleží len na vašom vkuse.

Funkčnosť, ale aj pohodlie


Pokiaľ nestaviate nový dom, potom budete mať pravdepodobne dosť obmedzené možnosti, čo sa dispozícií kúpeľne týka. Pravdepodobne budete musieť do kúpeľne umiestniť aj práčku a sušičku (ak nemáte to šťastie a nevlastníte aj technickú miestnosť). Ako to skĺbiť s pohodlím a upokojujúcim prostredím? Skúste tieto prvky zakomponovať nenásilnou formou. Môžete ich schovať do uzatvárateľnej skrine, ktorú si necháte vyrobiť na mieru, alebo nad ne nechajte vyrobiť masívnu policu, ktorú môžete ďalej využívať napríklad na skladanie bielizne, alebo ako miesto, kde budete mať rôzne dekoratívne predmety a košíky na kúpeľňové potreby. Potom budú tieto spotrebiče skryté alebo príjemne zakomponované do priestoru.

Malý priestor


Nepatrí vaša kúpeľňa k najväčším? Voľte svetlejšie farby a pri výbere sprchovacieho kúta siahnite radšej po zástenách, ktoré majú čo najmenšie profily na uchytenie skla. Kúpeľňa bude potom pôsobiť oveľa vzdušnejším dojmom.

Sprchovací kút alebo vaňa

Pri výbere záleží na veľkosti priestoru a osobných preferenciách. Podľa living.cz sa v moderných kúpeľniach stále častejšie objavujú vane umiestnené v priestore a tzv. walk-in sprchové kúty (sprchovací kút bez vaničky, prípadne s veľmi nízkou vaničkou). Vaňu využijete viac s deťmi, sprchovanie je zase rýchlejšie. Z praktického hľadiska vaňa v priestore nie je najideálnejšou voľbou, ak máte deti. Z otvoreného sprchovacieho kúta zase dosť nacukáte, ale na upratovanie je praktickejší ako kút s vaničkou a dverami, kde sa držia nečistoty.


Čo ešte zakomponovať?


Nebojte sa použiť drevo alebo imitáciu dreva. Drevo v kúpeľni pôsobí veľmi príjemným, teplým dojmom. Môžete tiež obložiť časť kúpeľne obkladom, ktorý vyzerá ako drevo. Podľa ceskestavby.cz voľte neutrálne farby, zemité tóny a jedinečné textúry materiálov (drevo, mramor, kameň, kov či betón). Použiť môžete aj betónovú stierku.
Trendy sú tiež čierne kúpeľňové batérie a umývadlové misy položené na umývadlovej doske alebo skrinke. Nezabudnite tiež na zelený kvet, ktorý kúpeľni dodá na útulnosti.

Zdroje:

https://www.living.cz/by-mela-vypadat-moderni-koupelna-podivejte-se/

https://www.ceskestavby.cz/clanky/moderni-koupelna-klade-duraz-na-kontrast-a-variabilitu-30036.html

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Výkopové práce už vás nemusia trápiť. Stačí osloviť skúsenú firmu

Výkopové práce a zemné práce patria nielen v Bratislavskom...

8 tipov na organizáciu domácnosti, ktoré zmenia váš pohľad na upratovanie

Efektívne usporiadanie domácnosti je beh na dlhú trať. Človek...

5 dôvodov, prečo sa vo vašom domove necítite dobre

Máte niekedy pocit, že váš domov nevyzerá podľa vašich...

Kde hľadať spoľahlivý a kvalitný servis vyhradených technických zariadení?

Či chceme, alebo nie, všetky vyhradené technické zariadenia sa...