10.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

Počas dovolenky v Trenčíne si užijete zábavu, spoznáte históriu a doprajete si výbornú nielen slovenskú kuchyňu

Date:

Zostávate počas tohtoročnej letnej dovolenky na Slovensku a hľadáte inšpiráciu, kde sa počas nej pozrieť? Ak máte radi mestá so zaujímavou históriou, s mnohými peknými zákutiami, ale aj s možnosťami, ako sa zabaviť a kde sa osviežiť, určite sa vydajte do Trenčína. Trenčiansky kraj síce patrí v rámci Slovenska k tým menším, ale má toho návštevníkom toľko čo ponúknuť, že býva označovaný za najkrajší kraj u nás.

Krásne historické centrum

Ak si nájdete ubytovanie Trenčín v centre mesta, ihneď vás určite očarí Mierové námestie. Lemujú ho krásne historické domy s malými obchodíkmi, reštauráciami, kaviarňami, menšími penziónmi i väčšími hotelmi.

Môžete sa ubytovať v niektorom z nich, jedná sa v mnohých prípadoch o veľmi reprezentatívne ubytovanie na Slovensku. Z námestia si môžete užiť výhľad na hrad a posedieť v tieni stromov.

Rozhodne sa vydajte na Trenčiansky hrad, ku ktorému sa viažu veľmi zaujímavé a pekné povesti. Tie vám bude pri prehliadke hradu rozprávať sprievodca. Hrad je vidieť už z diaľky, pretože z výšky skál strážil údolie rieky Váh. Je národnou kultúrnou pamiatkou, dominantou nielen mesta, ale aj celého Považia.

Pokiaľ budete mať so sebou deti…

…iste ich vezmite do Tarzanie Trenčín. Dávka adrenalínu na vás čaká vďaka fantastickým lanovkám a prekážkam vo výške až do 10 metrov, ktoré sú postavené v prostredí lesoparku Brezina. V prírode si užijete dobrodružstvo v lete aj v zime.

Načerpať informácie môžete aj v Trenčianskom múzeu, kde nájdete zbierku mincí, zbraní, umeleckých remesiel alebo preparovaných zvierat, krehkých motýľov aj lesného zubra. Nájdete ho v Župnom dome.

Toto je len malá ochtnávka toho, čo je možné robiť a vidieť v Trenčíne. Ak sa sem vydáte, čaká vás kúzelný čas v prekrásnom prostredí s mnohými možnosťami.

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Test ProtonVPN Free verzus McAfee Safe Connect VPN: V čom je ktorá lepšia?

Ktorá VPN ponúka viac, Proton VPN Free, alebo Froot?...

Dobré rady, ako v kuchyni ušetriť desiatky eur

Rozumne hospodáriť bolo trendom vždy, nielen v období extrémne...

Umelé stromy netreba polievať, zastrihávať ani presádzať. Vyberte si do interiéru aj exteriéru

Ak máte radi pohľad na zelenajúce sa stromy, možno...

Kamene na očistu tela

Ak chcete očistiť svoje telo a detoxikovať organizmus vyskúšajte...