8.8 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

Stromy života na stene – štýlová dekorácia!

Date:

Strom života ako dekor nie je len trendom tejto sezóny, ale vyznačuje sa aj hlbokou symbolikou. Odpradávna je strom považovaný za symbol života a plodnosti. Okrem originality vytvára pozitívnu energiu a približuje k prírode. Vďaka takýmto vlastnostiam sa stáva ideálnou možnosťou dekorácie domu!

Stromy života sú vyrobené z čohokoľvek. Môže to byť nálepka, kresba ceruzkou alebo farbou, nášivka alebo 3D model z rôznych materiálov, no najpôsobivejší je vyrezávaný strom života z odolného ekologického dreva s hrúbkou cca 3 mm. Vďaka tomu je dekorácia ľahká, ľahko sa pripevní na stenu pomocou obojstrannej pásky alebo malého klinca.

Ak chcete, môžete pridať fotografie príbuzných – rodokmeň dodá vášmu interiéru aristokraciu, tajomstvo a osobitnú symboliku!

Na čo slúži táto dekorácia?

Ezoterici tvrdia, že ak si strom života kúpite domov, poskytuje úspech, ochranu pred negatívnou energiou, pohodlie a harmóniu rodiny, šťastie a rodinnú pohodu, finančnú stabilitu, ako aj pocit vnútornej sily a rastu.

Ak neberiete do úvahy symboly, ale jednoducho sa ponoríte do štýlu, figurálne maľby dreva sú silným prízvukom, ktorý urobí každú miestnosť nezvyčajnou. Tieto trojrozmerné obrazy vyzerajú moderne a nezvyčajne.

Takéto stromy sa často vyrábajú ručne a pre veľkú variabilitu je veľmi jednoduché vybrať si ich do vlastného interiéru. Paleta farieb je veľmi široká a veľkosti tiež – od malých až po stromy na celej stene!

Dekor upevnenia môže byť rôzny. Optimálne je vybrať tie, ktoré sa držia na úkor obojstrannej pásky. Rovnako dôležitý je starostlivý výber materiálu: ak si vyberáte drevo, určite si dajte pozor na náter a kvalitu spracovania: povrch by mal byť hladký a bez defektov.

Pre aké štýly bude strom života vhodný?

Strom života sa odráža v rôznych kultúrach, takže štýlov, kde môžete takéto šperky použiť, je takmer neobmedzené: eklektický, boho, japonský a čínsky štýl, škandinávsky, stredomorský a arabský, loft, retro, etno, art deco, minimalizmus a moderný klasika . Akýkoľvek dizajn získa sviežosť a novosť vďaka dekoru v podobe stromu života!

Obraz je možné použiť na ozdobenie steny pri posteli, kútika na čítanie alebo meditáciu, miestnosť na jogu, sálu v minihoteli alebo iné izby. Tento dekor vyzerá veľkolepo ako celok alebo ako modulárny obraz.

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Ako býva Vlastina Svátková

O svojom životnom prerode a o tom, ako ju...

Dobré rady, ako v kuchyni ušetriť desiatky eur

Rozumne hospodáriť bolo trendom vždy, nielen v období extrémne...

Ako si vybrať digestor do interiéru

Stropné digestory nie sú vynálezom moderných inžinierov a...

Nástenná klimatizácia je skutočný komfort!

Omnoho príjemnejšie je nepochybne byť v miestnosti s čistým...