10.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

POHĽAD VON JE OBRAZ V DREVENOM RÁME

Date:

Exkluzívne dekory Woodec pre plastové okná imitujúce drevo severských krajín majú špeciálnu kryciu vrstvu, vďaka ktorej na povrchu nelepia nečistoty, takže okná sa veľmi ľahko ošetrujú. Navyše sú farebne stále a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť, úplne stačí bežné umývanie. Nejde pritom o žiadne lacné imitácie, okná s dekormi Woodec sú na prvý pohľad na nerozoznanie od pravého dreva. (VEKRA)

DREVO NA 100 ROKOV!
Klasické drevené okná sa pýšia dlhou životnosťou, ktorá môže byť pri správnej starostlivosti pokojne sto a viac rokov. Drevené rámy sú tvorené viacvrstvovými lepenými hranolmi, ktoré sú zárukou tvarovej stability okien. Vďaka hustote materiálu sú drevené okná ľahšie ako napríklad tie plastové a hodia sa na výrobu aj veľkoformátových presklených plôch alebo atypických tvarov okien a dverí a navyše sú ekologicky šetrné. (VEKRA)

Na drevo s balzamom?
Drevené okná nevyžadujú žiadnu zložitú údržbu v podobe každoročného natierania štetcom. Stačí ich drevené časti, ako sú rámy a krídla, najprv zbaviť nečistôt a potom prejsť hubkou namočenou v odporúčanom balzame, ktorý zacelí mikrotrhliny a oživí lazúru. Aby všetko dopadlo naozaj bezchybne, odporúča sa aplikovať balzam v teplotnom rozmedzí +5 ° C až +20 ° C a mimo priameho slnka. (VEKRA)

Drevené okná ala funkčná bielizeň
Odolnosť drevených okien pred interiérovou vlhkosťou teraz novo posilňuje membránová úprava, vďaka ktorej sa okno dokáže správať podobne ako športové oblečenie. Táto špeciálna vrstva totiž zabraňuje prenikaniu vlhkosti do dreveného rámu okna a zároveň ju nebráni, aby sa rýchlo odparila preč. (VEKRA)

OBKLOPENÍ DREVOM
Dvere, ktoré vydržia
Dvere s povrchom z CPL laminátu sú veľmi odolné proti škrabancom a inému mechanickému opotrebeniu, stálofarebné a navyše sa ľahko udržujú. Špeciálne spracovanie navyše umožňuje verne imitovať rôzne prírodné materiály, ako je práve obľúbené drevo. (VEKRA)

Bio drevo, ktoré drží tvar
Drevo je prírodný materiál, a tak prirodzene pracuje. Sofistikovaná práca s masívnym drevom a bio úprava drevených dvierok T.wood dokáže tieto nežiaduce javy pre nábytok kompletne potlačiť. K žiadnemu pohnutiu ani pokrúteniu nábytkových dvierok s nimi nedôjde. Je to vďaka ich unikátnej konštrukcii. Či už sú vyrobené zo smreku, či dubu – jednoducho držia! (Trachea)

Dreviny ako pravé
Pre priaznivcov drevodekorov, ktorí si však z akéhokoľvek dôvodu nechcú zaobstarať dvierka z masívu, je efektívnym riešením fóliovaný nábytok T.classic s realistickými drevodekormi. Popri klasických drevinách, ako sú rôzne typy duba, buku, orecha, je možnosť nechať si vyrobiť aj exoticky vyzerajúce dvierka, ktoré vyzerajú presne ako magnólie alebo akácie. A keď presne, tak presne! Plastická štruktúra fólie totiž verne imituje drevo aj na dotyk. (Trachea)

Napodobnenie do najväčších detailov
Vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu a široká variabilita dreveného vzhľadu… To sú skladané laminované dvierka T. segment verne napodobňujúce klasické kazetové dvierka, a to vrátane plastickej štruktúry dreva. Môžu byť zložená z troch alebo piatich dielov a dizajnovú rozmanitosť im poskytuje ponuka viac ako dvadsiatich drevodekorov a možnosť dekoratívnej sklenenej výplne. (Trachea)

Masív do kúpeľne zošikmiť
Prečo si nezaobstarať do kúpeľne skutočné prírodné drevo? Masívny kúpeľňový nábytok Invencia je vďaka ošetreniu špeciálnou vrstvou schopný odolať vlhku a ďalším negatívnym vplyvom vody. Navyše disponuje umývadlovou skrinkou, ktorá múdro kopíruje ergonómiu ľudskej postavy svojou skosenou hranou, a preto ju nechceným dotykom kolien neotvoríte. Tento masívny kúpeľňový nábytok v kombinácii s vysoko lesklým lakom v čiernom antracite alebo elegantnom snehovo bielom tóne ľahko upúta pozornosť. (Drevojas)

Šikovná imitácia pre kúpeľne
Niekto si radšej namiesto masívu vyberie imitáciu dreva. Dnes to už nie je žiadny problém vďaka úplne verným realistickým dekorom, ako by ich pripravila sama príroda. Na výber je naozaj pestrá paleta lamino drevodekorov v klasických aj trochu exotickejších odtieňoch. Pre zástancov svetlej varianty je k dispozícii napríklad Arlington, či Oregon. Naopak milovníkov tmavších farieb určite zaujme Borovica Jackson, Wenge či Tobacco. Vo všetkých prípadoch pritom platí, že sú hrany nábytku aj umývadlových dosiek zalaminované kvalitnými PUR lepidlami, takže voda ani vlhko nemajú šancu. (Drevojas)

V detaile je sila
Došperkovať celú tvár interiéru potom pomôžu drobné zariaďovacie prvky, ako napríklad vypínače a kľučky, ktoré je možné pre dokonalé zladenie zaobstarať vo variácii rôznych drevín. Napríklad elegantné tenké rámčeky kolekcie DECENTE sú tvorené MDF dyhou v prevedení duba, mahagónu a orecha, okrúhle rámčeky kolekcie RETRO zase ponúkajú masívne drevo v obľúbených odtieňoch buku, javora a svetlého či tmavého duba. Povrch drevených rámčekov vypínačov je samozrejme ošetrený špeciálnym lakovaním, ktoré zaručuje stálofarebnosť a materiálovú odolnosť. (OBZOR Zlín)

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

ŠTYRI MIESTNOSTI PEKNE Z GRUNTU

Nelle je dnes 23 rokov a prakticky od narodenia...

ORIGINÁLNY BYTOVÝ TEXTIL NA ZÚTULNENIE DOMOVA

Skúste staviť na široký výber originálneho bytového textilu, ktorý...

AKO NA VEĽKOFORMÁTOVÉ OBKLADY

Veľkoformátový obklad a dlažba vynikajú nielen nadčasovým designom. Ponúkajú...

LETOŠNÁ KOLEKCIA VONNÝCH SVIEČOK FESTIVAL SAKURY SA PRE LETNÚ SEZÓNU POCHLUBÍ TROMI NOVÝMI VÔŇAMI.

Tradičným sviatkom Hanami oslavujú Japonci návrat jari pod rozkvitnutými...