8.8 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

TVÁR BYTU URČIL CIBULÁK

Date:

Mladý pár potreboval zariadiť malometrážny byt v novostavbe, tak sa na základe dobrých referencií obrátil na štúdio Ambience Design. Spoločne potom hľadali nápady na ich nové bývanie.

Približne päťdesiatmetrový byt sa nachádza v novej modernej pražskej zástavbe, ktorá neponúka príliš malebné výhľady z okien, a tak chceli dizajnérky zariadiť priestor bytu tak, aby pôsobil vrelšie a útulnejšie. Pri hľadaní nosného konceptu vychádzali z prosby majiteľov, ktorí chceli do interiéru nejako zakomponovať cibulák, ktorý pre nich znamená osobnú spomienku a je aj akýmsi rodinným striebrom.

Útulnú atmosféru bytu príjemne dokresľuje dizajnové osvetlenie

Dizajnérky nápad zaujal a od cibuláka sa potom odvíjalo ďalšie farebné riešenie bytu. Niektoré kúsky porcelánu bolo ešte potrebné dokúpiť, aby mohla vzniknúť originálna cibuláková stena v jedálni. Modrú farbu potom dizajnérky premietli ďalej na obrazoch, koberci a kresielkach. Základ však tvorí biela s odtieňmi dreva, béžovej a hnedej farby.

Útulnú atmosféru bytu príjemne dokresľuje dizajnové osvetlenie

Zariadenie je moderné v kombinácii s nábytkovými retro kúskami, čo vo výsledku pôsobí veľmi útulne a zaujímavo. Hlavnú miestnosť v byte tvorí obývačka, na ktorú o stupienok vyššie nadväzuje jedáleň s kuchyňou. Z obývačky sa dá francúzskym oknom vojsť na balkón, kde je malé sedenie so skladacím dreveným nábytkom z IKEA. V rovnakom priestore pod stupienkom sú dvere do spálne s priľahlou kúpeľňou.

Porcelán s tradičným cibulákom sú vtipným prvkom, ktorý vyšiel z požiadavky majiteľov, nejako cibulák zakomponovať do bytu.

RETRO S MODERNOU
Na cibulák chceli dizajnérky nejako nenásilne nadviazať, a tak k jedálenskému stolu zaobstarali retro stoličky z 50. rokov. Kompozíciu potom odľahčili moderným bielym stolom a jednoduchou kuchyňou v kombinácii bielej farby a dekoru dreva. Na retro linku nadväzuje písací stôl za rohom v obývačke. Do priestoru obývačky vybrali modernú pohovku od značky Polstrin a modré čalúnené kresielko z Lino Design.

Neobyčajné čelo kontinentálnej postele nechali dizajnérky vyrobiť na zákazku

Neveľký rozpočet ponížili vďaka TV stolíku z IKEA, ktorý vylepšili dreveným soklom. Spálňa je ladená do upokojujúcich tónov bielej, šedej a béžovej farby. Tu si dizajnérky dovolili vtipok v podobe čalúnených čiernych kruhov, ktoré tvoria čelo postele.

V miniatúrnom byte bolo nutné zásadne vyriešiť úložné priestory tak, aby skrine nikde neprekážali.

Vyrábal ich stolár s čalúnikom na zákazku. Do spálne sú tiež sústredené všetky úložné priestory, a to do bielej vstavanej skrine, ktorá tvorí celú jednu stenu okolo aj nad dverami do kúpeľne. Pre atmosféru bytu je taktiež veľmi dôležité osvetlenie, takže čo sa ušetrilo na nábytku, to sa investovalo do kvalitného dizajnového osvetlenia z predajne Stockist.

Založila spoločnosť Home Staging a potom Ambience design. V päťčlennom tíme vytvárajú elegantné a nápadité interiéry, ktorých spoločným menovateľom je kvalitne vykonaná práca. Dôležitý je pre nich otvorený prístup ku klientom a rešpektovanie ich potrieb. Zaoberajú sa rezidenčnými a komerčnými interiérmi u nás aj v zahraničí.

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Ako býva Vlastina Svátková

O svojom životnom prerode a o tom, ako ju...

Dobré rady, ako v kuchyni ušetriť desiatky eur

Rozumne hospodáriť bolo trendom vždy, nielen v období extrémne...

Ako si vybrať digestor do interiéru

Stropné digestory nie sú vynálezom moderných inžinierov a...

Nástenná klimatizácia je skutočný komfort!

Omnoho príjemnejšie je nepochybne byť v miestnosti s čistým...