10.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

NA ZAČIATKU BOLA VEĽKÁ LÁSKA

Date:

Láska Veroniky a Vladana bola ako z romantického filmu. Užívali si život plnými dúškami, narodila sa im dcéra a pustili sa do rekonštrukcie bytu. Vladan ale dostal covid a počas niekoľkých dní zomrel. Rekonštrukciu sa Veronice podarilo čiastočne dokončiť vďaka pomoci priateľov. O zvyšok sa postarali dizajnéri Kamila s Františkom.

V rámci možností má tento príbeh šťastný koniec, aspoň čo sa týka pekného bývania a spokojného žitia v ňom. Nepriazeň osudu sa snažila zlomiť Veroniky rodinná kamarátka Zuzana, ktorá ju prihlásila do súťaže Ako sa stavia sen a dúfala, že šikovní dizajnéri pomôžu Veronice dotiahnuť rekonštrukciu do konca. Zatiaľ Veronika, ktorá pracuje predavačka v diskontnej predajni so štvorročnou dcérou Eliškou býva v byte, ktorý jej manžel zdedil po starých rodičoch. Ešte s Vladanom sa pustili do rekonštrukcie – zborili stenu, vytrhali parkety….

Rodina, dizajnéri a moderátorka Iva Kubelková

Po tom, čo Vladan náhle zomrel, kamarátka Zuzana urobila v rámci priateľov zbierku, oslovili stavebnú firmu, Veronika použila peniaze, ktoré mali na rekonštrukciu a dali spoločne dokopy to, čo bolo rozkopané. Na čo už nezostalo, je chodba a kuchyňa. Preto by si Veronika rozhodne priala práve novú kuchyňu, ktorá mala byť svetlá, zo stropu bolo potrebné zložiť obloženie a chcelo to nové dvere. Jediné dvere má totiž Eliška do svojej izbičky. Do obývačky dať dvere nešlo kvôli pianu, a tak sa uvažovalo o posuvných.

Novo vznikla pohodlná a krásna kuchyňa situovaná do tvaru písmena U

SEN O NOVEJ KUCHYNI
Veronika nemá vyhranený štýl. Nemusia veci ultra moderné ani na druhú stranu veci veľmi staré. Hovorí, že jej štýl je niečo medzi. Nemá rada žltú farbu na stenách. Keď vraj sa k Vladanovi nasťahovala a uvidela žlté steny, hneď ich premaľovali na bielo. Veronika do Vladanovej smrti rada varila. Spoločne cestovali, chodili na prechádzky a jazdili na bicykloch. Veronika s Eliškou majú kolobežky. Eliška rada brnká na piano, spieva a tancuje. Vladan mal rád staré veci. V byte je niekoľko kúskov, ktoré si Veronika praje zachovať, je to klavír po mamičke a sekretár po babičke. Samozrejme, že sa dizajnéri vrhnú do prerobenia kuchyne, a že by k tomu niečo pridali – napríklad predsieň so všetkými dverami. Možno sa pustí do ľahkého redizajnu celého bytu, ale väčšie úpravy robiť nebudú – vzhľadom na to, že sa ostatné veci robili len nedávno.

Dizajnéri

HODNOTENIE DIZAJNÉROV KAMILY DÚDEROVEJ A FRANTIŠKA GUĽOVKY
Premena mala byť na prvý pohľad jednoduchá, čo sa týka rozsahu premieňaných miestností. Jednalo sa v podstate o kuchyňu. Pocit bol pre nás jedným slovom rešpekt. Rešpekt k historickým kusom nábytku, rešpekt k osudu a znameniam, ktoré Veroniku s Eliškou stretli. Snažili sme sa čo najcitlivejšie zakomponovať starožitnú kredenc a stôl, a zároveň tak ponechať pietne miesto pre zosnulého otecka Elišky. Problém bol na prvý pohľad len s dorovnaním podlahy, ktorá sa pod pôvodným líniom vydrolila až na škvarový násyp. Väčšiu komplikáciu sme si spôsobili my sami, keď sme sa rozhodli na podlahu kuchyne použiť dlažbu vo forme šesťuholníkovej mozaiky a jej zoskladanie a položenie zabralo dva dni. Ale výsledok stál za to.

Pre malú dcérku je v skrini pripravená detská kuchynka

HODNOTNÉ KÚSKY
Štýl jednoznačne reflektuje starožitnú pôvodnú kredenc s jedálenským stolom. Tieto hodnotné kúsky dostali historizujúcu podlahu, výraznú retro dlažbu, mozaiku s motívom rôznofarebného patchworku. Ostatný nábytok kuchyne bol navrhnutý zámerne v bielom, modernom, lesklom kontraste, aby sme nechali vyniknúť kresbu korenice na starožitnom nábytku.

Jednou z požiadaviek bolo začleniť do interiéru starožitný jedálenský stôl

K starožitnému stolu sme sa nebáli skombinovať bledomodré plastové stoličky. Za vychytávku v novej kuchyni považujeme schovanú detskú kuchynku vo veľkej kuchynskej vysokej skrini, celkový vzhľad teda nebude ničím rušený, napriek tomu si tu svoj svet nájde aj malá Eliška jednoduchým otvorením dverí.

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Ako býva Vlastina Svátková

O svojom životnom prerode a o tom, ako ju...

Dobré rady, ako v kuchyni ušetriť desiatky eur

Rozumne hospodáriť bolo trendom vždy, nielen v období extrémne...

Ako si vybrať digestor do interiéru

Stropné digestory nie sú vynálezom moderných inžinierov a...

Nástenná klimatizácia je skutočný komfort!

Omnoho príjemnejšie je nepochybne byť v miestnosti s čistým...