10.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

Ako si vybrať digestor do interiéru

Date:

Stropné digestory nie sú vynálezom moderných inžinierov a dizajnérov: ich zjednodušené verzie bolo možné vidieť v domoch aristokratov minulých storočí. Samozrejme, v tých časoch bol digestor iba komínom alebo ventilačným potrubím. Dnešné digestory dokážu nielen odstrániť paru alebo dym, ale aj určiť úroveň znečistenia ovzdušia a nezávisle vybrať intenzitu práce.

Existujú drahé aj lacné modely so základnou funkčnosťou. V každom prípade ide o skvelé riešenie pre pohodlné varenie – ako doma, tak aj v kuchyniach kaviarní a reštaurácií.

Funkčné možnosti stropných digestorov

V prvom rade sa digestory delia na výfukové a recirkulačné. Ak prvé majú tradičný čistiaci systém: znečistený vzduch z miestnosti jednoducho odstránia, recirkulačné nasajú znečistený vzduch, ktorý prejde filtračným systémom a vráti sa späť do miestnosti.

Keďže recirkulačné stropné odsávače pár sa nepripájajú k výstupu vzduchu, môžu byť mobilné. Jedinou nevýhodou tejto jednotky je nutnosť výmeny filtrov, ktorá sa však musí robiť pri bežných digestoroch.

Výrobcovia ponúkajú cenovo dostupné a drahé modely s pokročilými funkciami. Samotný program takéhoto extraktu určuje mieru znečistenia. Existujú modely, ktoré dokážu určiť, v akej výške od varnej plochy bude najefektívnejšie čistenie av prípade potreby dokonca zdvihnúť a znížiť.

Výhody stropných digestorov

Predtým, ako hovoríme o výhodách stropných odsávačov pár, treba povedať, že sú dosť drahé, ale pokročilá funkčnosť takéhoto zariadenia odôvodňuje vysoké náklady.

Medzi ďalšie výhody stropných digestorov patria: stropné digestory majú väčší výkon ako nástenné. Takéto jednotky sú inštalované vo veľkých profesionálnych kuchyniach, pretože majú širší sortiment. Tento digestor je ideálny do bytov, kde je obývačka spojená s kuchyňou.

Výrobcovia ponúkajú rôzne veľkosti, tvary a prevedenia stropných digestorov: od bežného plotového okna na strope až po elegantné štylizované kupolové digestory pre klasické a historické interiéry. Aj výhody recirkulačných digestorov možno nazvať predĺženým fu nktsional a možnosť inštalácie na akomkoľvek mieste.

Stropný digestor aj v štandardnej kuchyni vyzerá originálne! S takýmto štýlovým detailom premeníte obyčajnú kuchyňu na originálnu miestnosť s nápadom a šmrncom!

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Ako býva Vlastina Svátková

O svojom životnom prerode a o tom, ako ju...

Dobré rady, ako v kuchyni ušetriť desiatky eur

Rozumne hospodáriť bolo trendom vždy, nielen v období extrémne...

Nástenná klimatizácia je skutočný komfort!

Omnoho príjemnejšie je nepochybne byť v miestnosti s čistým...

Stromy života na stene – štýlová dekorácia!

Strom života ako dekor nie je len trendom tejto...