10.3 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

Nástenná klimatizácia je skutočný komfort!

Date:

Omnoho príjemnejšie je nepochybne byť v miestnosti s čistým a čerstvým vzduchom – ovplyvňuje našu pohodu, náladu a motiváciu k práci, k pohodlnej mikroklíme pomôže nástenná klimatizácia.

Ide o multifunkčné zariadenie, ktoré ochladzuje, ionizuje, vysušuje a čistí vzduch od škodlivých mikroorganizmov. Pomáha bojovať proti horúčave a predchádza mnohým chorobám.

Čo dokáže nástenná klimatizácia

Nástenná klimatizácia je skvelou alternatívou k vetraniu oknami! Navyše, ak necháte okno otvorené celý deň, efekt bude otázny – teplota sa vyrovná a napríklad v horúčavách to nebude veľmi príjemné.

Nástenné klimatizácie majú mnoho výhod:

• vyčistiť vzduch od vírusov, baktérií a alergénov;

• eliminovať nepríjemné pachy, ktoré sa dostávajú do vzduchu z ulice;

• nasýti vzduch kyslíkom, a preto pomáha bojovať proti bolestiam hlavy a nespavosti;

• vytvárať príjemnú mikroklímu, čím predchádza komplikáciám srdcovo-cievnych ochorení a ochorení dýchacích ciest.

Pohodlná teplota vzduchu pre človeka je 20-22 °C. Takže pľúca sú nasýtené čerstvým, zvlhčeným vzduchom. Vďaka klimatizácii už nebudete musieť nosiť niekoľko vrstiev oblečenia, aby ste sa zahriali a v letných horúčavách netrpíte dusením.

Zdravotné výhody

Pre alergikov sú klimatizácie obzvlášť dôležité, pretože sú schopné vyčistiť vzduch od alergénov. Pomocou tohto prístroja zabudnete na slzenie, kýchanie, nádchu z kvitnúcich rastlín a svrbenie od prachu, ktorý sa hromadí v miestnosti.

Takéto klimatizačné zariadenia je možné použiť v bytoch, súkromných domoch, kaviarňach, nákupných centrách a kanceláriách. Líši sa spôsobom montáže, funkčnosťou, spôsobom prívodu vzduchu a ďalšími technickými charakteristikami. Táto odroda vám umožňuje inštalovať klimatizáciu v akomkoľvek usporiadaní a priestore. Aby ste napríklad nezaťažovali fasádu vonkajšími jednotkami, zvoľte delené systémy. Vnútorné bloky sú zavesené na stene, a preto nezaberú veľa miesta vo vnútri budovy.

Nástenné klimatizácie možno použiť na chladenie aj vykurovanie priestorov. Hlavná vec je, že výkon zariadenia sa zhoduje s plochou miestnosti. Niektoré modely čistia vzduch, iné – ionizujú alebo odvlhčujú.

Inštaláciou nástennej klimatizácie uvidíte, ako sa vaša pohoda zlepší už pri prvom použití! Ide o skutočného pomocníka v boji s teplom, ktorý sa dá využiť doma aj v práci!

Reklama

magazin

Nejnovější články

Další články autora
SUPER LIVING

Ako býva Vlastina Svátková

O svojom životnom prerode a o tom, ako ju...

Dobré rady, ako v kuchyni ušetriť desiatky eur

Rozumne hospodáriť bolo trendom vždy, nielen v období extrémne...

Ako si vybrať digestor do interiéru

Stropné digestory nie sú vynálezom moderných inžinierov a...

Stromy života na stene – štýlová dekorácia!

Strom života ako dekor nie je len trendom tejto...